Happy!

Czasami budzę się i czujnie spoglądam na moją panią i widzę w niej radość, tak jak gdyby wszystko co złe minęło. Bardzo lubię te momenty, czekam na nie zawsze wtedy kiedy przez życie mojej właścicielki przechodzi tornado. To ten moment w którym to co było nie ma znaczenia, a przynajmniej nie działa już tak silnie. I wtedy czuje spokój, bo wiem że najtrudniejsze jest już za moją panią. I wiesz co dziewczyno, mówią prawdę „czas leczy rany”, czas zmienia perspektywę, ba czasami zmienia człowieka. Przeszłość nie jest już tak wyraźna, emocje nie są już tak silne, teraźniejszość przynosi spokój. Jeśli do tego czasu udało Ci się zrobić coś co Ci pomogło to przetrwać to jeszcze lepiej. Pomaga wiele rzeczy… rytualne spalenie wszystkiego co związane z nim, wykrzyczenie złości, natura, joga, medytacja, psychoterapia, wiara, drugi człowiek i pewnie wiele innych sposobów. Cały czas warto inwestować w swój rozwój mentalny, emocjonalny. Intelegencja emocjonalna rozwija się przez całe życie, o ile się jej na to pozwoli. Człowiek ma różne cele, ale w gruncie rzeczy chodzi o szczęście. Najbardziej lubię, kiedy na twarzy mojej pani pojawia się właśnie ono. Bo wtedy wiem, że ona idzie właściwą drogą. Szczęście to istotna rzecz dziewczyno i dla odmiany powiem Ci nie uciekaj od niego.

Profesor

5 myśli w temacie “Happy!

 1. Tak sobie myślę, jak ten kotek, czy piesek, który bacznie obserwuje swoją panią. Gdybyż jeszcze umiał mówić, uszczęśliwiłby wiele osób, które nie wiedzą, że szczęście jest w nich samych na wyciągnięcie ręki.
  Serdeczności zasyłam

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Obserwator jest kotem, choć daje od siebie znacznie więcej niż tylko spoglądanie. Ale tak jak mówisz szczęście musi być w człowieku, choć sztuka jest je znaleźć. Serdeczności ☺️

   Polubione przez 1 osoba

 2. Jeden czeka na wielkie wow w szczęściu swoim, a drugi, jak ja dostrzega przyjemność i szczęście w maleńkich, a jednak istotnych dla nas rzeczach. Obyś to potrafiła – mieć wiele powodów do ciepła w sercu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: