Wsiąść do pociągu…

Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż nie dbać o bilet… bo czasem naprawdę warto nie oglądać się za siebie i ruszyć w drogę. Bywa że droga to jedynie metafora, a czasem to bilet, plecak i nieznane. Wyjątkowo dobrze robi zmiana, bo dzięki niej masz okazję zobaczyć, to co zostawiłaś za sobą dziewczyno z zupełnie innej perspektywy. Buddyści mawiają odpuść, a wtedy poczujesz że czas na nowe.

Jeśli chodzi o podróż pociągiem, to zawsze mnie ona fascynuje, ten stukot kół o szyny, te nieposprzątane łazienki, ci różni ludzie, których można spotkać. Czasami spotykasz w pociągu wyjątkowe okazy, czasami możesz nawet zamienić ze dwa zdania, ba czasem możesz się też pokłócić. Zwłaszcza teraz przed II turą wyborów prezydenckich, nie ma to jak porządna kłótnia polityczna. Można też wylecieć przez okno w przypływie nadmiaru wściekłości. Nie, nikogo tu nie namawiam aby używał polityki, by poczuć ulgę.

Ale namawiam do podróży, czy to dalekiej czy tej całkiem bliskiej, warto udać się gdzieś gdzie jeszcze Cię nie było. Gdybyś była kotem dziewczyno, tak jak ja, to miała byś 9 żyć, ale jesteś dziewczyną i życie masz jedno, więc wykorzystaj je dostatecznie dobrze. Spakuj plecak, weź parasolkę jeśli pada i wyrusz w nieznane, idź przed siebie dziarskim krokiem, mijaj w pamięci tych, których już nigdy nie zobaczysz, mijaj w pamięci te zdarzenia, które się już nie powtórzą. Bądź radosna idąc w nieznane i zostaw to co zostawić musisz, bez żalu bez smutku. Bo nadchodzi nowe, inne…

Uciekaj dziewczyno!

Berlin.

9 myśli w temacie “Wsiąść do pociągu…

  1. Kocham pociągi, do tego stopnia, że z mieszkania mam widok wprost na stację PKP😁. Tak poza tym, przypomniała mi się sytuacja sprzed roku, gdy w pociągu chciałam poczytać książkę, jakaś starsza pani usiadła naprzeciwko i jadła rogala. Tak kruszyła, że wszystko leciało do mojej książki. Gdy poddałam się z czytaniem, ona zagaiła rozmowę i koniec końców całą drogę przegadałyśmy 🙂. Okruszki zamiast nas skłócić stały się początkiem miłej podróży.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: