Nie zmieniaj się

Czy kiedykolwiek ktoś kazał Ci być tym kim nigdy nie chciałaś być? Czy byłaś kiedyś z kimś, kto żądał rzeczy na które nie byłaś gotowa? Czy spotkałaś tych, co mówili Ci co robić masz? Czy widziałaś tych co oceniali Cie od tak?

Są kobiety tkwiące w związkach, gdzie nie mają nic do powiedzenia, są dziewczyny kochające tych którzy nie kochają ich. Miłość nie razi, miłość nie zabiera, miłość nie decyduje, miłość trwa.

Nie zmieniaj się dla tych, którzy żądają wiele. Nie rób rzeczy, na które nie masz ochoty. Jesteś człowiekiem. Jesteś kobietą. Jesteś istotą. Jesteś wreszcie sobą. Nie ważne co mówią o Tobie, niech gadają, niech mówią, niech oceniają. Lecz niech to robią bez ingerencji w Twe istnienie. Nie ma znaczenia co myślą o Tobie, nie liczą się dla Ciebie te słowa.

Jesteś tym kim powinnaś w danym momencie być. Chwila jest jedna i trwa ułamek, potem to już przeszłość. A przeszłości zmienić nie sposób. Robisz dokładnie to co powinnaś była zrobić. Nie traktuj się zbyt surowo. Błędy bywają owocne. Wyciągnij z naukę dla siebie. Choć to nie łatwe, to jednak jest możliwe.

Tkwić z kimś, kto tylko oczekuje, nie dając nic od siebie, to nie jest życie to udręka i męka. Był kiedyś pewien Ktoś, ten kto zaczarował pewną Damę. Miał na nią przeogromny wpływ. Zmienił to jak wyglądała, zmienił to jak się zachowywała. Ciągła ocena każdego jej kroku. Ciągła krytyka cokolwiek by nie zrobiła. Wiedział jak czarować żeby zabaweczkę mieć, żeby była tym kim chciał. Dama kochała Ktosia, ufała że on kocha ją. A on traktował ją jak rzecz, którą można się pobawić, można odłożyć w kąt. Życie z kimś, kto ma Cię za nic nie jest dobre, nie jest tym czego szukasz. Dama w końcu zrozumiała, że Ktoś nie jest dla niej. Spakowała się i wyjechała. Teraz jest tym kim chciała być od zawsze. Czasem warto skończyć coś by odnaleźć siebie.

Zadanie na dziś dla Ciebie zrób coś na co od dawna chęć była i nie przejmuj się tym, co inni o tym sądzą!

Coffee.

6 myśli w temacie “Nie zmieniaj się

  1. Ale czasem próbujemy się dopasowywać do sytuacji, nawet jeśli nie jest do końca komfortowa. Na szczęście w normalnych związkach (również w sytuacjach zawodowych) ten etap szybko mija:)

    Polubione przez 1 osoba

  2. Jak masz czworo dzieci, to Twoja dziarskość maleje, przy tym brak swojego kąta dokąd odejść. Czasem trzeba przeczekać i nauczyć się żyć, tak aby przetrwać. Wyjdziesz silna i już nie do pokonania. Ale nikt tego nie chce. Kiedy łatwiej zwiać, zwiewaj dziewczyno!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: