Typ Zależniak

Czy znałaś kiedyś kogoś takiego dziewczyno, kto nic w życiu zrobić nie potrafił? Co zawsze od innych zależał? Zależniak to facet, który nie zna prawdziwego siebie, zawsze liczy na to, że ktoś za niego wykona zadanie, w życiu nie podjął żadnej decyzji. Najpierw był pod pantoflem rodziców, a teraz dziewczyny, kobiety, żony, kochanki. Bo to taki typ, co zależeć może od wielu.

Terminologia

ZALEŻNY. 1. uwarunkowany czymś 2. taki, który jest podporządkowany komuś lub czemuś [źródło: SJP PWN]

Kiedy kran się w domu zepsuje, Zależniak go nie zreperuje, ba nawet po pomoc nie zadzwoni. Kiedy obiad ogarnąć trzeba, Zależniak się za niego nie zabierze, bo nigdy nie umiał gotować, choć może i by potrafił, pytanie tylko po co, skoro ktoś za niego to zrobi. To ten Typ co dwie lewe ręce ma do życia. Nie sprząta, nie pomaga, właściwe niewiele robi i czeka tylko, aż to Ty załatwisz sprawę. I na początku może to i ciekawe, bo on zawsze na wszystko się zgadza, lecz potem przychodzi refleksja na tym co dzieje się w Waszym życiu. Ten typek nie chce lub nie potrafi działać, on nawet decyzji nie podejmie samodzielnie. To taki Typ gdzie to Ty dziewczyno musisz być tym, kto decyduje o tym jak wasze życie wyglądać ma.

Zależniak zazwyczaj samoocenę ma w normie. Nie niską, nie zbyt wysoką. Tylko nikt nigdy nie nauczył go odpowiedzialności za siebie, że o drugim człowieku nie warto wspominać. Zawsze uważa, że wszystko robi tak jak należy. Lecz w sumie nie robi wiele. Nigdy w życiu nie podjął decyzji, nie istotne czy decyzja mała czy wielka. Nigdy w życiu nie wyszedł z inicjatywą. Jest trochę jak mebel, który jest i nawet ładnie wygląda, ale tylko jest i się kurzy.

Zależniak zazwyczaj nie bierze udziału w wyborach, nie interesuje się stanem finansów. Traktuje wszystko lekko, jeśli zrobi debet na karcie to Ty będziesz musiała go spłacić Dziewczyno. Nie ma pojęcia co ile kosztuje, nie wie jak zaplanować remont, jak wyjechać na wakacje. Aż dziwne że ogarnia cokolwiek w pracy. Choć bywa i tak, że Zależniak w ogóle nie pracuje. Niełatwe życie z nim jest na co dzień, gdzie spełniać obie role naraz musisz.

Nie licz, że poda Ci wodę kiedy zachorujesz czy przejmie się Twym stanem. Taki facet nie ma w sobie empatii, nie ma współczucia. On wie jak zagrać byś się nim zaopiekowała, byś była tą co życie ogarnia za niego. On spełnia swoje zachcianki, nie dbając o tych którzy stoją obok. Jeśli kiedyś stanie na Twej drodze bierz nogi za pas, z nim nie ma życia.

Uciekaj dziewczyno!

Coffee.

14 myśli w temacie “Typ Zależniak

 1. Matko, dziecko czy Ty wszystkie te elementy poznałaś, doświadczyłaś na własnej skórze? Za dużo, jak na jedną kobietę, nawet silną. Ja takiego nie spotkałam, może nie wielu doświadczyłam. Dobrze, że już nie szukam, bo i mi mógłby przypaść taki w udziale. Och!!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Na szczęście, aż tak świat mocno ze mnie nie zakpił. Jednak znam te wszystkie kobiety i znam tych mężczyzn, którzy wyrządzali im brutalne szkody, przede wszystkim emocjonalne. Chciałam, żeby ktoś w końcu to opisał, może ktoś znalazł w tym siebie… Dziękuję że jesteś i czytasz, bardzo dziękuję.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Takie osoby można by w pęczki wiązać, tak jest ich dużo. Po obu stronach. Ale zauważ, że mężczyźni teraz nie umieją absolutnie nic, bo mamuśki ochraniają synków jak mogą, obiad poddają pod nos, koszule piorą i prasują, buty czyszczą. Tatuś cieknący kran naprawia sam, przykręca gniazdko także sam. Gdzieżby śmiał synusia prosić o pomoc. To gdzie i kiedy ma się nauczyć?
  Serdeczności zasyłam

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: