Kobiecość

Cóż znaczy bycie kobietą? Czego świat oczekuje od Ciebie dziewczyno, a czego Ty oczekujesz od świata? Czy nie chciałaś przez te wszystkie lata zaznać odrobiny spokoju, miłości, czułość, szczerości? Tak wiele pytań w głowie Twej siedzi, a Mruczek nie zna wszystkich odpowiedzi. Choć chce Ci powiedzieć tak wiele, byś to Ty znalazła siłę i pewność, że świat ten choć bywa okrutny, nadzieję na lepsze jutro Ci daje.

Czy to nie tak dziewczyno, że świat w którym trwasz uczy Cię od najmłodszych lat że dziewczynki się nie biją, że dziewczynki są zawsze grzeczne, że dziewczynki muszą być matką, żoną, kochanką….Może czasem jest tak, że ktoś lub coś wpycha Cie w ten dziwny świat zdrad i oszukańczych bestii. Może czasem jest tak, że Ci mężczyźni też są uczeni tego, że mają być silni, twardzi, że mają zdobywać bo to określa ich wartość… Pamiętaj! Nie musisz spełniać oczekiwań tego świata, nikt nigdy Cię za to nie ukarze chyba, że Ty sama.

Mała dziewczynka, zraniona przez tych, którzy powinni trwać przy niej. Tak wiele razy oszukana, przez tych co okazywali się nie tacy jak na początku. Można tworzyć szufladek wiele, nadawać nazwy, złościć się i smucić. Ale tu chodzi o Ciebie, nie o nich w gruncie rzeczy. To co zrobisz z tym bólem, z tym smutkiem zależy od Ciebie. Bo czasem trudno się podnieść, po doznanych krzywdach i upokorzeniach. Ktoś kiedyś mądrą rzecz powiedział „Nie wyrzucaj sobie!” i temu komuś podziękowania się należą. Bo to nie Twoja wina, że czasem nie wszystko jest takie jak chciałabyś widzieć.

Coffee.

Bycie kobietą to znacznie więcej, niż tylko to co widzi świat. Bycie sobą to bycie kobietą. Nie musisz być perfekcyjna, nie musisz być taka jak widzą Cię inni. Odkryj w sobie piękno, odkryj w sobie moc. Spełniaj to czego pragniesz, nie oglądaj się na tych co oceniają kim jesteś i co zrobiłaś, albo co robisz. Popełniaj błędy, bo bycie kobietą to także one. Pozwól sobie na zapomnienie, zatrać się w chwili. Bycie kobietą to nie są role do spełnienia, to nie tak że masz odhaczać listę, by być bardziej kobieca. Bądź tym kim chcesz być dla siebie i innych.

Próżno kogoś usprawiedliwiać, jak kłamstwem zbrukana jest jego twarz i nie czas na to by rozumieć, czas za to na to by się podnieść. Zapomnieć? Nie tu nie o zapomnienie chodzi dziewczyno, tylko o to by odnaleźć w sobie spokój, by emocje już nie targały Twym ciałem, umysłem, Twą duszą. Bo człowiek nie zapomina, tego co go spotkało, ma często tendencję do tego aby pamiętać te niedobre rzeczy. I nie ma w tym nic złego o ile wyrwiesz się od emocji związanych z tym co zaszło. Nie łatwo wypracować w sobie taki stan, lecz setki kobiet jakie poznałem znalazły to czego szukały, jest więc nadzieja na lepszy dla Ciebie czas.

Uciekaj dziewczyno!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: