Typ Rzepson

Mój lud od dawna kategoryzował pojawiających się mężczyzn, w życiu tych którym przyszło nam się opiekować. Robiliśmy i robić tak będziemy nie po to by kogoś urazić, lecz po to by kogoś uchronić. Złamane serce boli, lecz ból nie może trwać wiecznie. Z licznych mężczyzn jacy przewinęli się przez życie tysięcy Mruczków Rzepson to prawdziwa udręka. Jest jak rzep jak raz się przyczepi to trudno go oderwać w całości. Miałaś tak kiedyś dziewczyno, kogoś kto był nieustannie z Tobą, dusił Cię całym sobą? A jak wiesz dziewczyno najważniejsza rzeczą w świecie to być sobą dla siebie.

Troszkę terminologii.

Łopian większy – gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Inne nazwy: rzep, łopuch, głowacz, kostropień, topień, dziady. Duża roślina zielna, szeroko się rozrastająca. W pierwszym roku wegetacji tworzy różyczkę liściową dużych liści, dopiero w drugim roku z korzenia wyrasta łodyga kwiatowa. (Źródło: Wikipedia)

Rzepson na samym początku jak się poznajecie daje Ci kwiatki, czekoladki. Kiedy przychodzisz do niego w gości zawsze nienaganne maniery, wysprzątane mieszkanie. Zawsze przepuszcza Cię w drzwiach, nosi ze sobą parasolkę w deszczowe dni. Pisze lub dzwoni do Ciebie codziennie. Zawsze pyta co robisz, gdzie jesteś, co robiłaś, jakie masz plany na dziś. Czasem może wydać Ci się nieco nieśmiały, nawet spłoszony. Z jednej strony Ci nadskakuje, ale z drugiej wydaje się być niepewny Twojej reakcji. I wtedy zaczynasz czuć się przy nim dziwnie, emocje biorą górę. On pragnie byś była dla niego i tylko nim się opiekowała. Początkowo tak wielkie zainteresowanie Rzepsona może wydawać Ci się urocze, romantyczne i słodkie, jednak bardzo szybko orientujesz się, że on jest z Tobą wszędzie. Skończyły się nasiadówki z koleżankami, jesteś tylko Ty i on, najlepiej w czterech ścianach, by przypadkiem nikt mu Cię nie porwał. Gotujesz mu obiadki, cerujesz skarpetki, razem na zakupy, razem do pracy i z pracy. Gdzie nie pójdziesz tam jest i on. Z czasem już sama nigdzie nie wychodzisz, bo zawsze jest Rzepson. Jest coraz bardziej natarczywy i namolny. Czasem w najtrudniejszych przypadkach Rzepson zażąda byś zrezygnowała z pracy, aby być bliżej niego i nim się opiekować. Jeśli usłyszysz dziewczyno, że ktoś każe Ci zrezygnować z tego co lubisz i poddać się jemu w całości uciekaj!

Rzepson na ogół ma stabilny nastrój, no chyba że zaczynasz mu uciekać wtedy robi się nieprzyjemny. Spróbuje wszelkich sposobów by zatrzymać Cię przy sobie. Uważaj wtedy by nie okazało się, że Rzepson wszedł Ci za mocno.  

Widziałem wiele takich kobiet, które z dnia na dzień zatracały siebie na rzecz tego typka. Pamiętaj dziewczyno bycie z kimś kto nie istnieje, na dłuższą metę bywa męczące. To co jest wyzwaniem w walce z Rzepsonem, to to żeby nie angażować się emocjonalnie, bo on wikła Twoje uczucia by było Ci przykro jeśli pomyślisz by go porzucić.

Od Rzepsona trudno się uwolnić, bo mimo tego, że jasno dajesz mu do zrozumienia, mówiąc wprost, że masz go po prostu dość on dalej tkwi w tym dramacie. Bo o ile na początku był to romans, o tyle teraz to tragikomedia.

Pamiętaj i posłuchaj pieśni mego ludu, jesteś odrębną istotą, sama wiesz czego od życia chcesz.

Uciekaj dziewczyno!

Coffee.

4 myśli w temacie “Typ Rzepson

  1. Dodam, że kolejny dramat to jak Rzepson ma „artystyczną” duszę i upierdliwie pisze jakieś wiersze, piosenki. Przysrywa człowieka swoją słodyczą. Jak dla mnie taki typ jest gorszy od totalnego psychopaty… Pozdrawiam 😉

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: